פא"ר > המחלקה לניהול וכלכלה
שלום אורח  הרשם לפא"ר
המחלקה לניהול וכלכלה
המחלקה לניהול וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה מציעה מגוון רחב של מסלולי לימודים לתואר ראשון בתחומי הכלכלה, הניהול, החשבונאות והנדסת תעשיה וניהול. כמו כן, היא מציעה תוכנית לימודים לתואר שני במנהל עסקים (MBA).

קורסי הניהול והכלכלה הוצעו באוניברסיטה הפתוחה כבר בשנה הראשונה לפעילותה - בשנת 1976. במשך שלושת העשורים האחרונים גדלה וצמחה המחלקה לניהול ולכלכלה להיות המבוקשת ביותר באוניברסיטה.

המחלקה מציעה עשרות קורסים אשר פותחו על-ידי סגל המחלקה וחוקרים ידועי-שם מהקהילה המדעית ומשמשים גם את הלומדים והמרצים באוניברסיטאות אחרות בארץ.

הסטודנטים שלנו פזורים בכל רחבי הארץ ואפילו בחו"ל ולומדים במסגרת של הנחייה רגילה או הנחייה מוגברת, לפי בחירתם. בלימודי הקורסים השונים משולבות טכנולוגיות מתקדמות להוראה מרחוק. אתרי הקורסים באינטרנט תומכים בתהליך הלמידה ומאפשרים קשר רצוף, א-סינכרוני, עם סגל המחלקה.

בשנת 2007 בוצע סקר איכות של תוכניות מנהל עסקים בכל האוניברסיטאות ומכללות בארץ, על ידי ועדה בינלאומית מטעם המועצה להשכלה גבוהה. התכנית למנהל עסקים במחלקתנו זכתה בתוצאות מחמיאות ביותר. בשנת 2008 בוצע סקר דומה בתוכניות הכלכלה בארץ, וגם כאן קבלנו מחמאות רבות.

הפעילות המחקרית במחלקה רחבת היקף ומתפרסת על ארבע דיסציפלינות שונות: כלכלה, ניהול, חשבונאות והנדסת תעשיה וניהול. פרוט מלא של תחומי המחקר ניתן לראות כאן.

בוגרי המחלקה השתלבו בעולם העשייה ובלימודים לתארים מתקדמים במוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובעולם.
חומרי לימוד פתוחים מתוך הקורסים: